Onenigheid over de bomenkap op Anna’s Hoeve

Uit: Nieuws uit Hilversum d.d. 8 oktober 2021

Op donderdag 30 september begon er een nieuwe kapronde op Anna’s Hoeve. Dit veroorzaakte een hoop ophef onder de inwoners van Hilversum. De kap is een volgende stap ineen groter plan dat wordt uitgevoerd om van Anna’s Hoeve en de Monnikenberg een groter natuurgebied te maken

Het project is al een groot aantal jaren aan de gang. De Vereniging tot Behoud van Anna’s Hoeve(VBAH) is het al jaren oneens met de meeste plannen. Volgens wethouder Bart Heller maken zijveel bezwaar. Toch doen ze het ook voor de leden van de vereniging, maar de werkzaamheden zijn ingrijpend. Heller constateert dat het VBAH met veel kwesties naar de rechter stapt of opandere manieren bezwaar toont. “Ik snap de commotie rond de bomenkap, maar we doen hetuiteindelijk om over een aantal jaar een veel mooier, beter en groter natuurgebied te hebben. Juist ook voor de inwoners en voor de leden van de Vereniging tot Behoud van Anna’s Hoeve.” De afgelopen jaren is het project ook in andere gebieden uitgevoerd. Dit is voornamelijk door hetplaatsen van ecoducten waardoor meerdere gebieden met elkaar in verbinding staan. Hetaanleggen van de verbindingen kan niet zonder de natuur te verstoren, maar door zo zorgvuldigmogelijk te werk te gaan wordt de schade beperkt. Dit gebeurt onder meer door de aanvraag van vergunningen.

Volgens Danny van Kooi, de voorzitter van de Vereniging tot Behoud van Anna’s Hoeve, zijn nietalle methoden van het project goed uitgedacht. Onder meer de poelen worden dieper dan verwacht waardoor er meer zand moet worden weggehaald. De kapgebieden worden hierdoor groter. Van Kooi voorspelt daarnaast dat vooral de dassen veel last zullen krijgen van de uitvoering vanhet project. “De meeste frustratie zit in het feit dat het weiland wordt afgegraven. Dat is waar wehet niet mee eens zijn, omdat dat de dassen veel schade gaat toebrengen.” Ondanks dat ze hetconcept van een biodivers natuurgebied omarmen, vindt het VBAH dat het niet allemaal opbiodiversiteit moet worden gegooid. “We denken, en dat schat de Dassenwerkgroep Utrecht ook in, dat deze dassenclans helemaal gaan verdwijnen.”

Verslaggever Sofie van de Vreede ging met zowel Bart Heller als Danny van Kooi het gesprek aan.
Dit is terug te luisteren via de links die in de PDF staan.

Geschreven door

Laatste nieuws

Op de schop
4 juli 2023door
Nieuwe weg bij Anna’s Hoeve ‘soort pretpark’
8 juni 2023door
Excursies naar de natuurverbinding bij Anna’s Hoeve!!
27 april 2023door
Kees van Vliet 10 jaar coördinator Bosploeg
26 april 2023door
Bevriezen biedt kansen
27 maart 2023door
Afsluiting fietspad en Weg over Anna’s Hoeve (bericht van de provincie)
27 februari 2023door
Herinrichting Anna’s Hoeve van start (bericht van de provincie)
17 februari 2023door
Teken petitie tegen 40 meter hoge antenne!!!
2 februari 2023door
Laat niet als dank voor het aangenaam verpozen…
18 januari 2023door
Bosploegjaar 2022
31 december 2022door
Nieuwsbrief 29 oktober 2022
29 oktober 2022door
Rondleiding Bosploeg over Ecoduct Anna’s Hoeve
7 september 2022door
De Geelbuikschildpad ‘Sam’ van Anna’s Hoeve legt weer eieren
20 juli 2022door
Geen brug te ver voor Gooise natuur
4 mei 2022door
Zaterdag 26 maart 2022 | Rondwandeling Voltooiing Groene Schakel
17 maart 2022door
Het schiet aardig op in natuurgebied Anna’s Hoeve: de bomenkap is afgerond
1 februari 2022door
Op jacht naar exoten aan de rand van Hilversum
26 januari 2022door
Nog steeds geen goed nieuws voor de dassen
21 januari 2022door
Broedvogelinventarisatie Anna’s Hoeve & Monnikenberg
27 december 2021door
Explosief Anna’s Hoeve?
23 december 2021door