Geen brug te ver voor Gooise natuur

Website provincie Noord-Holland d.d. 25 april 2022

Voor de omwonenden en bezoekers van Anna’s Hoeve is het misschien wel een brug te ver, maar wij wilden dit bericht toch met u delen.

Vanaf het fietspad door het hek heen, heeft u misschien deze ‘nieuwe’ vijver gezien. In het onderstaande bericht van de provincie Noord-Holland kunt u hier meer over lezen.

Geen brug te ver voor Gooise natuur

(25 april 2022)

Maandag 25 april 2022 is de Natuurbrug Anna’s Hoeve in Hilversum opgeleverd. Hierdoor krijgen dieren een groter aaneengesloten leefgebied waardoor hun overlevingskansen toenemen.

Samen met de faunatunnel onder de A27, die in 2018 is aangelegd, vormt de natuurbrug in Anna’s Hoeve de zogenoemde Groene Schakel die de natuur tussen het Gooi en de Utrechtse Heuvelrug met elkaar verbindt.

Op veel plekken wordt de natuur doorsneden door wegen en spoorlijnen: het belemmert dieren de oversteek te maken van het ene natuurgebied naar het andere. Ook planten hebben hinder van de barrières: zaden verspreiden zich namelijk vaak via de huid of vacht van dieren. Met de nieuwe natuurbrug in Anna’s Hoeve kunnen dieren straks in 1 keer het spoor, de busbaan, de weg en het fietspad over. Om al deze infrastructuur veilig ‘te overbruggen’ is de natuurbrug extra hoog (8 meter) en breed (50 meter) gemaakt.

Gedeputeerde Rommel bracht samen met de bestuurders van ProRail, de gemeente Hilversum, het Goois Natuurreservaat en uitvoerder BAM een bezoek aan de brug in het natuurgebied Anna’s Hoeve. “Deze indrukwekkende brug is een belangrijke schakel in een reeks van natuurbruggen en faunapassages waardoor groot en divers natuurgebied ontstaat. Dit betekent veel voor de planten en dieren in het gebied”, aldus gedeputeerde Rommel.

Om ervoor te zorgen dat de natuurbrug straks optimaal functioneert, werkt de provincie sinds oktober vorig jaar aan een nieuwe inrichting van omliggende natuurgebieden. Door het instellen van rustgebieden en een variatie van bomen, heide en waterpartijen wordt de natuur rond de natuurbrug aantrekkelijker voor verschillende plant- en diersoorten. Rommel: “Dieren moeten zich veilig genoeg voelen om de oversteek daadwerkelijk te gaan maken. Daar helpen wij graag een handje bij”.

Geschreven door

Laatste nieuws

Excursies naar de natuurverbinding bij Anna’s Hoeve!!
27 april 2023door
Kees van Vliet 10 jaar coördinator Bosploeg
26 april 2023door
Bevriezen biedt kansen
27 maart 2023door
Afsluiting fietspad en Weg over Anna’s Hoeve (bericht van de provincie)
27 februari 2023door
Herinrichting Anna’s Hoeve van start (bericht van de provincie)
17 februari 2023door
Teken petitie tegen 40 meter hoge antenne!!!
2 februari 2023door
Laat niet als dank voor het aangenaam verpozen…
18 januari 2023door
Bosploegjaar 2022
31 december 2022door
Nieuwsbrief 29 oktober 2022
29 oktober 2022door
Rondleiding Bosploeg over Ecoduct Anna’s Hoeve
7 september 2022door
De Geelbuikschildpad ‘Sam’ van Anna’s Hoeve legt weer eieren
20 juli 2022door
Zaterdag 26 maart 2022 | Rondwandeling Voltooiing Groene Schakel
17 maart 2022door
Het schiet aardig op in natuurgebied Anna’s Hoeve: de bomenkap is afgerond
1 februari 2022door
Op jacht naar exoten aan de rand van Hilversum
26 januari 2022door
Nog steeds geen goed nieuws voor de dassen
21 januari 2022door
Broedvogelinventarisatie Anna’s Hoeve & Monnikenberg
27 december 2021door
Explosief Anna’s Hoeve?
23 december 2021door
Ga zondag 24 oktober mee op excursie naar Landgoed Monnikenberg
23 oktober 2021door
Onenigheid over de bomenkap op Anna’s Hoeve
8 oktober 2021door
Wederom massale bomenkap Anna’s Hoeve & Monnikenberg
1 oktober 2021door